Kryeministri Edi Rama ka detyruar drejtorët e institucioneve shtetërore në Fier që të marrin pjesë në takimin e tij në…
Sali Berisha ish-kryeministri i vendit ka dënuar vendimin për lënien në burg të 4 protestuesve kuksianë pas protestave të dhunshme…
Ndërsa Gjykata e Apelit në Shkodër, pritet të japë vendimin pas shqyrtimit të masës së sigurisë për 11 protestuesit e…
Mbajtja e kuksianëve brenda nga Gjykata e Apelit solli reagimin e një sërë poltikanësh. Për këtë vendim ka reaguar edhe…
Nga 10 euro që do të jetë tarifa e zakonshme për të kaluar në rrugën e Kombit, qeveria synon ta…
Zbulohet gazetari i ERTV. Edhe pse televizioni i kryeministrit Rama nuk e zbuloi asnjëherë me pamje dhe emër, ka qenë…
Kryeministria nuk heq dorë nga kandidimi i juristit Sokol Berberi për vendin vakant nga Shqipëria për në Gjykatën e Strasburgut. Berberi,…
Ish Kryeministri i vendi, Sali Berisha, ka pasur një reagim shumë të fortë sot në lidhje em procesin gjyqësor politik…
Mirë që qeveria propagandon më të madhe simbole të kapitalizmit liberal, privatizimet, PPP-të, iniciativat private, po agjenci për kontrollin e…
Ndërsa Partia Demokratike pritet të mbledhë në datat 28-29 prill Kongresin e Partisë Demokratike për të ndryshuar statutin e PD-së,…
Një foto e 11 protestuesve kuksianë në sallën e gjyqit me duart lart e të prangosura ka sjellë sot në…
Revolta dhe indinjata e thellë për mbajtjen në burg të 11 qytetarëve të pafajshëm kuksianë ka ngritur qindra vlonjatë sot…

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...