×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Ngjarja e rëndë që tronditi Matin dy ditë më parë ka ngjallur reagime të shumta nga politikanët në vendin tonë.…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar ashpër gjatë një konference shtypi me vënien e institucionit të…
Peshkopia ka dy muaj pa ujë ndërkohë që zjarrfikëset e qytetit furnizojnë me ujë vetëm shefat. Ky ka qenë denoncimi…
Deputeti i PD, Ervin Salianji ka hedhur akuza në drejtim të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për…
Deputeti Partisë Demokratike, Gent Strazimri, ka  ironizuarpërmes një postimi në ‘facebook’ deklarimin e kreut të qeverisë për hapjen departamentit antishpifje…
Përmes një statusi në Facebook, deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se qeveria Rama nuk e do dijen dhe arsimin,…
Përgjegjësi për fjalën”?! Ooo kush flet për përgjegjësi fjalësh!  Gënjeshtari numër një! Autori i manualit të shpifjes me titull “Kurbani”.…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kohët e fundit ka zgjedhur të vizitojë vende të ndryshme të vendit tonë duke prekur…
Statistikat e nxjerra nga Ministria e Brendshme sa i përket vrasjeve në Shqipëri, nxorën hapur mashtrimet e kryeministrit Rama dhe…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar sot familjet e 3 viktimave të ditës së djeshme në Mat. Basha…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook, denoncimin e një qytetari i vili tregon se si doganieri i…
Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri i ka cilësuar qesharake dhe të turpshme statistikat e nxjerra nga Ministria e Brendshme,…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...