Përplasja mes Bashës e Ramës në lidhje me drejtuesin e njërit prej komisioneve parlamentare të Gjermanisë, ka rënë në syrin…
Marrëveshja me tre pika mes Shqipërisë dhe Greqisë duket se nuk do të shohë dritën jeshile këtë muaj, ashtu siç…
Në mbledhjen e të premtes në Keshillin Kombëtar të PD-së Xhelal Mziu ka dalë me një propozim të beftë, për…
Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë është ndër më të zezat gjatë viteve të fundit. Mjafton të shkohet…
Gjatë takimeve të sotme në Lushnje, kryeministri Edi Rama ka folur edhe për çështjen e papunësisë. Sigurisht që ai është…
Mëngjesin e sotëm qeveria Rama u zhvendos në qytetin e Lushnjes për tu takuar me qytetarët dhe biznesin e vogël.…
Raporti i DASH për qeverisjen dhe korrupsionin në shqipëri i dha një goditje të rëndë qeverisjes Rama. Deputeti i Partisë…
Në konferencën për shtyp të ditës së sotme, Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se kryeministri Edi Rama, “në…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të publikuar nga DASH sipas të cilit për vitin 2017 korrupsioni…
Gjatë emisionit të djeshëm 360gradë, botuesi i njohur Afred Cako, gjatë një ndërhyrje që ka pasur live në studio ish-ministri…
Kthimi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri pas një heshtje disamujore në parlament, duket se ka rindezur skenën politike. Menjëherë…
Deputeti i PD-së, Edi Paloka ka reaguar pas publikimit të raportit të DASH, ku thuhet se korrupsioni në Shqipëri për…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...