Këto pamje nga Rinasi ofrojnë dy panorama të ndryshme. Në një foto shihet Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, i…
  Megjithëse ishte fundjavë, punëtorët e Inspektoratit Kombëtar të Mbrotjes së Territorit punuan për të hedhur në erë me tritol…
  Burime zyrtare nga Këshilli Europian (KE) bëjnë me dije që ky samit është "pjesë e zbatimit të axhendës strategjike…
  Teksa sot Tirana do të presë 27 liderë europianë për samitin e BE-Ballkani Perëndimor, opozita do të zhvillojë një…
  Në prag të samitit mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, Tirana është blinduar plotësisht. Fotoreporteri ynë, Feliks Bilani sjell…
  Që nga nëntori i vitit 2023, të gjithë mbajtësit e pasaportave shqiptare që dëshirojnë të udhëtojnë në ndonjë nga…
  Këtë martë, më 6 dhjetor, mbahet në Tiranë Samiti i BE me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në samit priten…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur mbrëmjen e së hënës për samitin BE- Ballkani Perëndimor që do…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e doktorit Ilir Alimehmeti për të tërhequr nga balotazhi dhe…
“Berisha dhe ekstremistët shqiptarë po përgatisin protesta të mëdha kundër Vuçiçit”. Me këtë titull gazeta serbe “Novosti” ka publikuar një…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përshëndetur veprimin e kandidatit Ilir Alimehmeti, i cili është tërhequr nga gara e…
  Samiti BE-Ballkani Perëndimor ka kushtëzuar lëvizjen e qytetarëve në Tiranë dhe në zonat periferike të kryeqytetit. Rruga nga Rinasi…

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...