Jack Posobiec, një gazetar dhe aktivist politik republikan, i njohur për afërsinë e tij me Presidentin Donald Trump dhe…
  Janë zbardhur pjesë nga progres-raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë. Në progres-raport shprehen shqetësime në funksionimin e shtetit të…
  Nga Ylli Manjani 1. Në këto 30 vitet e fundit, Sali Berisha nuk ka pasur marrëdhënie të mira me…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha, postoi një video nga ditët e arta të Partisë Demokratike. Bashkë me videon nga…
  Tre sfidat e mëdha e reale në fillim të kësaj legjislature të Kuvendit, janë rishikimi i ndarjes territoriale e…
  Deputetja Albana Vokshi ka replikuar sot me kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe deputeten Flutura Açka, gjatë mbledhjes së…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha, postoi një foto të veçantë në nderim të ish-Sekretarit të Shtetit, Colin Powell, që…
  Nga Bujar Nishani - 18/10/2021 Në zhvillimet e debatit politik të kohëve të fundit, po tentohet t’i jepet vokacion…
  Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së ka pasur debate brenda saj, në lidhje me sjelljen e kryetarit aktual të…
  Më 29 tetor sipas mediave greke është dakorduar vizita e kancelarës gjermane Angela Merkel në Athinë, që do të…
Berisha: Nesër mbahet Foltorja   Lideri historik demokrat, Sali Berisha, ka njoftuar mbajtjen e Foltores së Dibrës të martën më…
  Një prej studentëve ka hedhur akuza të forta në hyrje të Fakultetit Histori Filologji në Tiranë, ku thotë se…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...