Gazetari italian i RAI3, rrjetit publik italian, u shpreh i tronditur në intervistën për gazetaren Armela Ferko në SYRI TV,…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, ka komentuar investigimin e RAI-3. Sipas kryedemokratit,…
Gazetarja Alba Kepi ka sjellë informacione më të detajuara sa i përket zhvillimit më të fundit në aktualitetin italian ku…
Dritan Zagani, ish-shefi i antidrogës, gjatë emisionit “Task Force” në Syri Tv, duke folur për reportazhin e RAI3, tha se…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka marrë pjesë në një takim me delegatë të forcës së tij politike…
Nga Andi Bushati   Në mes të vorbullës me shkrime dhe kronika limonatë për mrekullitë e turizmit shqiptar, investigimi i…
Edi Rama i ka marrë rregullisht nëpër gojë të gjitha mediat dhe përfaqësuesit e saj. Në një emision,  i nxitur…
Ka nisur mbledhja e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, e cila do të ballafaqojë presidenten Vjosa Osmani me…
Nga Boldnews.al   Gjenerali i karabinierëve, Fabrizio Lisi, i cili ka mbajtur edhe postin e shefit të Interpolit Italian në Shqipëri,…
Nga Boldnews.al   Dy nga ekspertët më të mirë italianë të luftës kundër krimit të organizuar dhe mafias, Nikola Gratieri dhe…
Kryetari i opozitës, Sali Berisha denoncoi një tjetër abuzim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Berisha shkruan se ai ka…
Pas disa muajsh tubime poshtë banesës së Sali Berishës, që kur u vendos në arrest shtëpie, Ilir Meta më në…

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...