Rezultatet paraprake të zgjedhjeve komunale të së dielës në Kosovë, tregojnë se në 21 nga 38 komunat e vendit…
  Janë numëruar 10.84 për qind e votave në Prishtinë, ose 21 mijë e 248. Nga kjo shifër e numëruar,…
  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ka kujtuar edhe njëherë Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, SPAK, denoncimin e LSI për…
Angela Merkel ndodhet në Turqi në atë që konsiderohet edhe si vizita e lamtumirës pas largimit nga posti i kancelares.…
  Evi Kokalari, aktivistja shqiptaro-amerikane deklaron se njerëz pranë kryetarit aktual të PD, Lulzim Basha, kanë kërcënuar qytetarët me bllokim…
  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka mbetur me emocione të forta nga pritja që i bënë qytetarët korçarë nismës së tij…
  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen…
  Liderët politikë në Kosovë u kanë bërë sot thirrje qytetarëve që të ushtrojnë të drejtën për të votuar në…
  Çdo luftë është në vetvete dhe biznes dhe lufta mbi drogën nuk është e ndryshme. Trafiku i jashtëligjshëm global…
  Kanë mbërritur në Gjykatën e Shkallës së Parë në Vlorë, tre të arrestuarit, dy ndër ta ish-zyrtarë, për grabitjen…
Nje reflektim fund jave: Pa asnje dyshim “foltoret” po e “levizin” PD.Po e nxjerrin nga nje status quo paralizuese, asfiksuese,…
  Në vitin 1969, dy vjet pas Ishujve Kajman, një territor britanik miratoi ligjin e tij të parë për të…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...