×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Tregëtarët e vegjël të Pogradecit janë bërë bashkë kundër vendimit të qeverisë që i përfshin ata në TVSH. Për 60…
Organizatorët e protestës për ‘Rrugën e Kombit’ në Kukës, përmes një deklarate për mediat kanë bërë të ditur se në…
Çështja e kultivimit dhe trafikimit të drogës është një problem gjithmonë e më shqetësues në vendin tonë. Deputeti i Lëvizjes…
Vendimet për shaktërrimin e të ardhmes së Tiranës, që parashikojnë betonizimin e “Parkut Rinia” dhe shembjen e Teatrit u morën…
Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Vlorës është përballur ditën e sotme me një protestë nga ana e qytetarëve. Me anë…
Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme lidhur me vendimin që ka marrë Këshilli Bashkiak…
Edhe pse kanë kërkuar që të jenë të pranishëm në mbledhje, artistët e Teatrit Kombëtar janë refuzuar nga ana e…
Kreu i PD-së Lulzim Basha ishte ditën e sotme në familjen e Agim Bucit, 52-vjeçarit, që u vra mbrëmë pas…
Vetëm një ditë pasi kancelarja Angela Merkel, i vuri disa parakushte kryeministrit Edi Rama, për të marrë mbështetjen e Gjermanisë,…
Kush jeton në Tiranë është bërë për të thënë çdo ditë "Zoti na ruajt"... Me një dyshe tipike klienteliste si…
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ishte e prerë me kryeministrin Edi Rama, me kërkesat që kishte ndaj tij në konferencën…
Kreu i PD-së Lulzim Basha do të shkojë ditën e sotme në familjen e Agim Bucit, i cili u vra…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...