Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar me një postim në facebook pas publikimit të akuzave…
  Banorët e Dibrës protestuan përsëri pranë vendit ku do të ndërtohet diga e HEC-it të Skavicës, duke kundërshtuar projektin…
  Një deklaratë e fortë vjen sot nga Drejtori i Përgjithshëm i Departamentit të Antimafias Italiane Maurizio Vallone. "Në Liguria,…
  Është miratuar dhe fleta e votimit për zgjedhjen e kryetarit të Partisë Demokratike, që zhvillohen ditën e dielën 22…
  Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi sot se kryebashkiaku Erion Veliaj është njeriu që po e vret Tiranën. Vetëm në vitin…
  Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi reagoi pasi gazeta austriake ‘Kronen Zeitung’ publikoi një shkrim për Ilir Metën.…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha, vazhdon turin e tij të ri në qytetin e Kukësit. Takimi do mbahet sot…
  Deputeti Enkelejd Alibeaj mbajti një fjalim në një ceremoni të organizuar me rastin e vizitës së ish-Sekretarit të Shtetit,…
  Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Argjentinës në Shqipëri, rezident në Romë, Roberto Manuel…
  Nga Artan Fuga Për zgjedhjen e Presidentit të ri të Monarkisë, ka vetëm një kriter, të tjerët janë propagandë:…
Shqipërinë sot e ka vizituar ish-sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputeti i PS-së,…
  Ish-kryeministri Sali Berisha i cili më 22 maj garon për kryetar të Partisë Demokratike pas takimit me demokratët e…

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...