UASHINGTON - Amerikanët po shprehin pakënaqësitë e tyre ndaj Presidentit Joe Biden, pothuajse nëntë muaj pasi ai mori detyrën.…
  Përdorimi i fondeve publike për përballimin e fatkeqësive natyrore, tërmetit të 26 nëntorit 2019 dhe pandemisë Covid-19 është bërë…
Cungimi fatal i bazave detare dhe reagimi, qytetar, politik e diplomatik Në korrik të këtij viti botova një artikull me…
  Në minutën e 77-të, sfida Shqipëri-Poloni u ndal si pasojë e një gjesti aspak të hijshëm që ndodhi në…
  Qytetarët e Kukësit i kërkuan liderit historik demokrat, Sali Berisha, që t’i udhëheqë në protesta. “Si kushtrim vjen kjo…
  Nga Foltorja e Kukësit, Sali Berisha u tha mbështetësve se ai është më i vendosur se kurrë në këtë…
  Sali Berisha nga foltorja e Kukësit ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke u shprehur se ai nuk meriton as…
  Lideri historik demokrat, Sali Berisha komentoi nga Kukësi vendimin e përjashtimit të deputetit kuksiane Flamur Noka. “Ka ndodhur një…
  Lideri historik i demokratëve Sali Berisha i bëri thirrje qytetarëve nga 'Foltorja' e Kukësit që të bashkohen për rrëzimin…
  "Ato daulle bien për ty, nuk do ta gëzosh mandatin e tretë, Edi Rama". Ky ishte mesazhi i fortë…
  Ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet në Kukës ku është takuar me qytetarë dhe simpatizantë të shumtë. Salla e Shtëpisë së…
  Qindra qytetarë kanë dalë për të pritur ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili po udhëton drejt Kukësit për ‘Foltoren’ e…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...