‘E kam pasur fiksim’/ Fjoralba Ponari ia shpreh publikisht pëlqimin , Renis Gjoka ‘nuk përtypet dot’

Hënë, 06 Janar 2020 15:52

Në një tryezë me miq e të ftuar që kanë qenë pjesë e sezonit të fundit në “E Diell”, ishte i ftuar edhe Renis Gjoka. Si të gjithë, edhe ai foli për vitin që lamë pas, i cili e bëri edhe baba për herë të parë, për sukseset, si edhe për planet e projektet e vitit 2020.

Por para se Renisi të tregonte si ishte 2019-a për të, Fjoralba e prezantoi si artistin “që e kam pasur fiksim para shumë vitesh…”. Aty për aty, ndërhyrja e Ervinit “si e ke pasur fiksim, si këngëtar apo si mashkull?” dhe përgjigjja e Fjoralbës “po të dyja mo…” e “tronditën” Renisin, kështu që iu desh ta merrte pak veten para se të përgjigjej: “Prit një herë të përtyp këtë që sapo dëgjova..”, – tha ai pas pyetjes së Fjoralbës “Si ka qenë 2019-a për ty?”

Kaq u desh që të gjithë të ftuarit dhe publiku të shpërthenin në të qeshura, por rockeri i njohur i skenës nuk e la pa ia kthyer komplimentin Fjoralbës: “Meqë ra fjala, po e them publikisht je shumë, shumë simpatike…”

Më fal, si ishte pyetja? Ah, si ka qenë 2019-a për ty? Ok….

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!