Striptisja nga e cila u frymëzua Jennifer Lopez ngre padi ndaj saj

E mërkurë, 08 Janar 2020 17:50

Në vitin që lamë pas Jennifer Lopez luajti rolin e një striptisteje me emrin Ramona e cila drogonte klientët dhe ju merrte para.

 Filmi titullohet ‘Hustler’  arriti të mbledh në arkë 157 milion dollarë dhe Jennifer në Golden Globe u nominua për performancën e saj në këtë film.  Filmi në fillim të tij tregon që ngjarja që zhvillohet është e vërtetë dhe është frymëzuar nga një artikull i New York Magazine të vitit 2015. Por personazhi që frymëzoi Jennifer Lopez,  për filmin Samantha Barbash ka vendosur të hedh në gjyq kompaninë e filmit  Nuyorican Productions si dhe aktoren për 40 milionë dollarë pasi “shfrytëzoi” paraqitjen e saj dhe historinë e saj pa i marrë leje dhe për më tepër, 47-vjeçarja thotë se në film u shpif për të.

Në një postim në Instagram, Barbash tha se raportimet në media janë të vërteta: “Po është e vërtetë që po i hedh në gjyq dhe prisni sa të shikoni intervistat e mia.” Në padinë që është paraqitur në gjykatë thuhej:  “Filmi tregon Barbash, në rolin e luajtur nga JLO, si drejtuese e një rrjeti striptistesh që drogonin klientët e tyre dhe u vidhnin shuma të mëdha parash,”.  “Të pandehurit nuk u kujdesën për të mbrojtur të drejtat e Barash duke krijuar një karakter të trilluar por përkundrazi u angazhuan në një përpjekje sistematike për të bërë të ditur se JLO po luante pikërisht rolin e saj.” ‘Gjithashtu aktorja imitoi edhe akte të striptistes të publikuara nga The Post, përfshirë edhe nxjerrjen e gishtave të mesit për fotografët pasi doli nga gjykata.

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!