Postimi në “Twitter”, shikoni si u parashikua vdekja e legjendës Kobi Brajant

Hënë, 27 Janar 2020 08:32

Lajmi për vdekjen e legjendës së basketbollit, Kobi Brajant ka tronditur opinonin e gjerë botëror.  Ndërkohë ajo që po shokon të gjithë është një postim në “Twitter” i vitit 2012 në të cilën parashikohet saktë vdekja e Brajant.

Brjant vdiq ditën e diel në një përplasje me helikopter, ku bashkë me të ishte dhe vajza e tij 13-vjeçare. Tashmë gjëra të çuditshme po fillojnë të dalin në pah, si ajo e një përdoruesi të Twitter që kishte parashikuar vdekjen e legjendës së basketbollit në vitin 2012.

”Kobe do të vdes në një përplasje me helikopter”, kishte shkruar personi i njohur në rrjetin social Twitter si ”Noso”. Ky postim është bërë viral në rrjet, duke mbartur shumë enigma.

image-3 (1)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të kli

Modifikuar më Hënë, 27 Janar 2020 08:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!