Pejxhi Miller, vajza që jeton si bebe (FOTO)

E mërkurë, 26 February 2020 17:31

Një grua shpenzon 230 paundë në muaj për pelena, për të mbajtur stilin e saj të jetës si një bebe.

Pejxhi Miller e fillon çdo ditë duke u zgjuar në djepin e saj. Pasi ndërron pelenën në mëngjes, ajo e kalon kohën duke luajtur me lodra dhe duke krijuar foto dhe video të sajat si bebe, për komunitetin e njerëzve që janë fansa të këtij stili jete. Qëllimi i 25 vjeçares ka qënë gjithmonë ta bëj këtë stil jete sa më normal, që kur filloi ta praktikonte në maj të 2018-ës. Me faqen e saj në internet ajo kërkon që t’i bëjë të tjerët të ndihen më pak të turpëruar për këtë. Ky stil jete është diçka që Pejxhi e jeton edhe pranë syrit publik. “Unë gjithmonë kam koleksionuar lodra dhe kam pasur një sens humori fëminor, kështu që të gjithë miqtë dhe familja ime kanë qënë shumë pranues. Sapo u bëra 18 vjeç, fillova të kërkoja nëse kishte edhe njerëz të tjerë si unë dhe zbulova një komunitet të tërë,” tregon ajo.

“Unë dal kështu dhe në publik, por nuk pi nga një biberon apo diçka e tillë. Mundohem të jem e rregullt. Ky stil jete është për të marrë kënaqësi nga gjërat e vogla të jetës dhe nuk dua t’i shtyj të tjerët të ndjekin stilin tim nëse nuk duan.”

https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/auto_0_PAY-h_MDRUMF_Full_Time_Adult_Baby-121582538163-150x150.jpg 150w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/auto_0_PAY-h_MDRUMF_Full_Time_Adult_Baby-121582538163-768x768.jpg 768w, https://lapsi.al/wp-content/uploads/2020/02/auto_0_PAY-h_MDRUMF_Full_Time_Adult_Baby-121582538163.jpg 900w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 19.2px; vertical-align: middle; background: rgb(255, 255, 255); max-width: 100%; height: auto; color: rgb(31, 31, 31); font-family: "PT Serif", serif; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;">

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!