Frike nga Covid-19, Kili fut në karantinë yjet që luajnë në europë

E mërkurë, 11 Mars 2020 11:55

Covid-19 nuk është shfaqur ende në pjesën e Amerikës së Jugut por autoritet vendase i druhen përhapjes së këtij virusi nga vendet europiane. Për të shmangur një skenar të tillë nuk kanë ndërmend të kursejnë askënd, as lojtarët më të famshëm. Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal do të futen në karantinë menjëherë sapo të zbarkojnë në Kili në kuadër të ndeshjeve eliminatore që kjo përfaqësuese do të zhvilloj për kualifikueset e botërorit, më 26 mars do të luajnë kundër Uruguait.

Për të bërë publik këtë lajm ka menduar Ministri i Shëndetësisë, Santa Jaime Manilich: “Nuk bëjmë asnjë përjashtim në bazë të profesioneve, askush nuk është imun ndaj virusit. Nuk do të ti lëmë të lirë lojtarët gjatë periudhës së grumbullimit, do të izolohen individualisht ose kolektivisht në ambientit e përfaqësueses”, u shpreh ndër të tjera Ministri i Shëndetësisë. Mes lojtarëve të tjerë që mund të futen në karantinë është edhe Gary Medel, mesfushori i Bolonjës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

Kronikë

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të mëngjesit, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3 i...