Koronavirusi në futboll/ Ja sa lojtarë janë prekur. Lista me emrat

Hënë, 16 Mars 2020 12:18
Pandemia e Koronavirusit ka goditur botën e sportit, jo vetëm duke pezulluar kampionate të shumta, por edhe duke prekur futbollistë të shumtë.

Rasti i parë u regjistrua në Serinë A, ku futbollisti i Juventusit, Daniele Rugani, u konfirmua me Koronavirus, ndërkohë që ditën e djeshme u regjistruan rastet e para dhe në La Liga, duke zgjeruar hartën e të prekurve.

Deri tani janë të konfirmuar se janë të prekur nga Koronavirusi 17 futbollistë dhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ndërsa u shërua mbrojtësi i Sampdorias, Omar Colley.

Lista e futbollistëve të prekur nga Koronavirusi
Timo Hübers (Hannover)
James Horn (Hannover)
Daniele Rugani (Juventus)
Manolo Gabbiadini (Sampdoria)
Mikel Arteta (Trajner i Arsenalit)
Callum Hudson Odoi (Chelsea)
Albin Ekdal (Sampdoria)
Antonino La Gumina (Sampdoria)
Morten Thorsby (Sampdoria)
Fabio DePaoli (Sampdoria)
Bartosz Bereszynski (Sampdoria)
Germán Pezzella (Fiorentina)
Patrick Cutrone (Fiorentina)
Dusan Vlahovic (Fiorentina)
Ezequiel Garay (Valencia)
Eliaquim Mangala (Valencia)
José Luis Gayà (Valencia)
Jonathas de Jesus (Elche)

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!