Futbolli kalon në plan të dytë, pezullohet një tjetër kampionat në Europë

Premte, 20 Mars 2020 08:56

Turqia ishte nga të paktat vende ku vazhdohej të luhej futboll, pavarësisht situatës aspak të mirë nga Koronavirusi.

Megjithatë Covid-19 po përhapet me shpejtësi edhe në Turqi, teksa kjo ka bërë që të pezullohet edhe kampionati.

Federata ka marrë vendimin për pezullimin e kampionatit deri në një vendim të dytë.

Të shumtë ishin lojtarët që kishin dalë kundër federatës që vazhdonte të këmbëngulte për vazhdimin e kampionatit, teksa emra si Falkao, Muslera, Podolski dhe Obi Mikel, kishin thënë publikisht se kështu nuk mund të vazhdonin.

Madje ky i fundit e pësoi keq, pasi Trabzonspori i ndërpreu kontratën për shkak të deklaratës se nk do dilte në fushë nëse vazhdonte futbolli.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!