Ronaldinho feston ditëlindjen, Milan bën urimin e veçantë: Kur ai luante, ju buzëqeshnit!

Saturday, 21 Mars 2020 14:39

Ditën e sotme, legjenda e futbollit brazilian, Ronaldinho festoon ditëlindjen e tij të 40.

Mirëpo, kjo nuk është një ditëlindje si të tjerat, pasi ai ndodhet prapa hekurave prej 6 marsit, për shkak se kishte hyrë së bashku me vëllain e tij në Paraguai me pasaporta false.

Megjithatë urimet për Dinhon në këtë 40 vjetor të tij nuk kanë munguar, teksa tërheq vëmendjen edhe urimi i klubit të Milanit. Kuqezinjtë në faqen zyrtare shkruajnë: “Kur ai luante, ju buzëqeshnit. Gëzuar ditëlindjen Ronaldinjo”.

Kujtojmë se braziliani luajti për 3 sezone me Milanin, ku u transferua në 2008-ën nga Barcelona dhe qëndroi deri në vitin 2011, për të kaluar më pas te Flamengo në Brazil.

Megjithatë 3 vite mjaftuan që  Ronaldinho fitojë zemrat e tifozëve të Milanit dhe të kthehet në një idhull për ta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Urdhëri i MSH-së/ Ja tre bizneset që lejohen të hapen nga dita e sotme

Politikë

Urdhëri i MSH-së/ Ja tre bizneset që lejohen të hapen nga dita e sotme

Një urdhër i ri i Ministrisë së Shëndetësisë, i lejon disa bizneseve që duke filluar nga dita e hëna, që të ushtrojnë aktivitetin e tyre. Bizneset që do të hapen janë...

Shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat/ Karantinimi 'fatsjellës' për 9 anëtarët e dy familjeve

Aktualitet

Shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat/ Karantinimi 'fatsjellës' për 9 anëtarët e dy familjeve

Shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat, familjet në qiell të hapur. Flakët nukkursyen asgjë,në banesa kanë ngelur në këmbë vetëm muret. Familjarët apelojnë për ndihmë.   Një zjarr i fushiqëm ka...

“Unë e di, Ti po më pret …”, prek me letrën për babain Luan Rama: Ra kjo flamë dhe u ndamë! U bënë 20 ditë që …

Politikë

“Unë e di, Ti po më pret …”, prek me letrën për babain Luan Rama: Ra kjo flamë dhe u ndamë! U bënë 20 ditë që …

Gjithcka ka ndjerë në këto ditë karantinë, ish –deputeti I LSI, ka zgjedhur t’i ndajë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, në një letër drejtuar babait të tij. Nga Luan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!