Koronavirusi/ Xhaka tregon situatën në Londër: Nuk mund të dalësh nga shtëpia kot!

E Enjte, 26 Mars 2020 10:24

Granit Xhaka ka folur situatën në Londër për shkak të koronavirusit.

Në një postim  në rrjetet sociale, futbollisti shqiptar i Arsenalit tregon se si po e kalon kohën në karantinë.

Xhaka thotë se autoritetet kanë marrë masa parandaluese pasi nuk mund të dalësh nga shtëpia nëse nuk ke ndonjë nevojë specifike.

“Tani . Ka një orar lëvizjeje. Parqet e lojërave, fushat sportive, parqet dhe të gjitha dyqanet duhet të mbyllen. Ne dalim nga shtëpia vetëm kur është absolutisht e nevojshme dhe kur jemi në shtëpi kalojmë kohën bashkë! Familja ime më jep shumë forcë. Ne argëtohemi së bashku dhe përpiqemi t’ia kalojmë sa më mirë. Si po e kaloni ju kohën?”, ka shkruar futbollisti pranë postimit në Instagram.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Unë e di, Ti po më pret …”, prek me letrën për babain Luan Rama: Ra kjo flamë dhe u ndamë! U bënë 20 ditë që …

Politikë

“Unë e di, Ti po më pret …”, prek me letrën për babain Luan Rama: Ra kjo flamë dhe u ndamë! U bënë 20 ditë që …

Gjithcka ka ndjerë në këto ditë karantinë, ish –deputeti I LSI, ka zgjedhur t’i ndajë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, në një letër drejtuar babait të tij. Nga Luan...

U shtir si zv.ambasador/ Kroati mashtroi shqiptaren, i dërgoi videot e marrëdhënieve seksuale të vëllait të saj

Aktualitet

U shtir si zv.ambasador/ Kroati mashtroi shqiptaren, i dërgoi videot e marrëdhënieve seksuale të vëllait të saj

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 8 muaj burgim Jublisa Ziviç, i cili prezantohej si zv/ambassador i Kosovës në Kroaci dhe ka përndjekur për një kohë të gjatë, duke e...

Zv/ministrja e Shëndetësisë: Masat e qeverisë po japin efekt! E kemi vetë në dorë përhapjen e COVID-19

Politikë

Zv/ministrja e Shëndetësisë: Masat e qeverisë po japin efekt! E kemi vetë në dorë përhapjen e COVID-19

Në një lidhje Skype për Syri TV, zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli është shprehur se falë marrjes së masave nga qeveria, numri i të infektuarve me COVID-19 nuk po njeh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!