Bundesliga e para, më pas Ligat e tjera, futbolli europian përgatit rikthimin pas Coronavirus

Tuesday, 07 Prill 2020 12:09

Mbeten për t’u përcaktuar vetëm afatet kohore, por një gjë është e sigurt: kampionatet do të mbyllen, ashtu si Kupat e Europës sipas vendimit të UEFA-s. Në pritje për të parë dritë në fund të tunelit, pas alarmit të Coronavirus, Ligat e vendeve të ndryshme të Europës po bëjnë plane për rikthimin në fushë. Mes kampionateve më të rëndësishëm, Bundesliga pritet të “thyejë akullin”, duke rinisur kampionatin që në muajin maj.
Ky është objektivi, por gjithçka do të vendoset javët e ardhshme, duke parë edhe situatën me Covid-19 në Gjermani. Ndërkohë, skuadrat janë kthyer në stërvitje, megjithëse duke respektuar protokollet e sigurisë. Me kalendarin dhe ecurinë e shifrave mbi përhapjen e Coronavirus në dorë qëndrojnë edhe në Premier League. Edhe futbolli anglez përgatitet për kthimin në fushë në mënyrë që të mbyllë kampionatin për të pasur kohë më pas për merkaton dhe sezonin e ardhshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Aktualitet

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesitLëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!