Koreja e Jugut kthen futbollin në fushë, luhet ndeshja e parë pas 69 ditësh pritje

Premte, 08 May 2020 15:07

Megjithëse ishte një nga vendet e para të prekura nga Covid-19, Koreja e Jugut rikthen futbollin në fushën e lojës pas 69 ditësh ndërprerje. Ndeshja e parë e kampionatit kryesor në vend u zhvillua mesditën e së premtes. Jenbuk u përball me Suvon në një stadium të boshatisur për shkak të masave shtrënguese të diktuara nga qeveria në vend.

Skuadrat zbritën në fushë sipas protokollit, që pengon takimin mes futbollistëve që duartrokitën në nderim të punës së mjekëve dhe infermierëve të impenjuar në luftën kundër Coronavirus. Sa për kronikë, ndeshja u fitua 1-0 nga vendasit, ndërsa kjo sfidë i hap rrugën rifillimit të kampionatit në Korenë e Jugut, që do të vijojë gjatë fundjavës.

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

Globi

Protestuesit djegin edhe selinë e CNN

  Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis...

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Aktualitet

Tronditet Korça, dy lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme

Tërmeti godet Greqinë, dy lëkundje të forta tmerrojnë qytetarët në orët e mëngjesitLëkundje tërmeti janë ndjerë në Korçë.Lëkundjet janë ndjerë 7 km në veri të Korçës dhe magnituda ka qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!