“Kosova është Serbi”, tifozët çekë provokojnë dhe nxjerrin inatin me Shaqirin

Premte, 22 October 2021 09:27

 

Lyoni i dha një leksion të mirë Sparta Pragës dje në ndeshjet e Europa League. Skuadra franceze fitoi me rezultat tenistik 4-3 madje edhe me 10 lojtarë ku Shaqiri ishte titullar në fushë.

Sulmuesi shqiptar nuk shënoi por ishte mes më të mirëve por ndaj tij pati disa provokime të rënda nga tifozët çekë.

Dukej sikur vendasit po nxirrnin inatin teksa rezultati ishte 2-2 dhe kamerat kapën pankarta të tifozëve çekë me hartën e Kosovës brenda kufijve të Serbisë.

 

Veprimi jo vetëm që nuk ndikoi aspak te Shaqiri që luajti në mënyrën më të mirë ndeshjen por është e pafalshme që disa tifozë të mbajnë parrulla provokuese dhe politike në stadium në një kompeticion të tillë.

Foto/ “Kosova është Serbi”, tifozët çekë
Nuk përjashtohet që UEFA të nisë një proçedim disiplinor ndaj Sparta Pragës e cila në këtë rast do të rrezikonte gjobë dhe ndeshje pa tifozë./Ora News

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...