Nisin ethet e finales, Roma dhe Feyenoord zbresin në fushë për nxehjen e zakonshme

E mërkurë, 25 May 2022 20:48

 

Roma është ekipi i parë që ka zbritur në fushë për të kryer nxehjen e zakonshme para se të startojë finalja e Conference League ndaj Feyenoord. Verdhekuqtë e Jose Mourinhos rikthehen të luajnë një finale europiane pas plot 31-vitesh, teksa të fundit herë që diskutonin një të tillë dilnin të mposhtur nga ndeshja me Interin në UEFA Cup.

Mirëpo, në kryeqytetin shqiptar do të kërkojnë të shkruajnë një histori me fund të lumtur, ndërsa tekniku Jose Mourinho ka ulur në stol Marash Kumbullën. Nga ana tjetër, tekniku luzitan i ka besuar sulmin Tammy Abraham i cili në këtë kompeticion të parë të Conference League ka shënuar nëntë gola.

Sakaq, pak minuta më pas edhe lojtarët e Feyenoord shkelën tapetin e Air Albania për të kryer gjithashtu nxehmjen

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...