Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes nga FIFA dhe feston duke iu kujtuar serbëve… Adem Jasharin

Saturday, 03 December 2022 08:22


Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes nga FIFA dhe feston duke iu kujtuar

Zvicra mori një fitore të madhe 3-2 ndaj Serbisë, një ndeshje që do të dhuronte jo pak emocione. Shaqiri shënoi golin e parë në minutën e 20-të, duke u konfirmuar si makth për rivalët. Paraqitje spektakolare edhe për Granit Xhakën, që u zgjodh nga FIFA si lojtari i ndeshjes.

Një lider dhe një kapiten i vërtetët që udhëheq kombëtaren helvete drejt fazës së 1/16-ave.

Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes nga FIFA dhe feston duke iu kujtuar

Ndërkohë pas ndeshjes Graniti ka gjetur një mënyrë origjinale për t’i goditur serbët pa u dënuar. Mesfushori shqiptar ka marrë fanellën e shqiptarit tjetër të Zvicrës, Ardon Jashari dhe e ka veshur duke e kthyer nga mbiemri Jashari.

Një gjetje gjeniale kjo e mesfushorit me origjinë shqiptarëve, që iu ka kujtuar serbëve komandantin legjendar Adem Jashari.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...