Një dallgë e madhe e kuqe niset drejt stadiumit, tifozët kanë pushtuar Dortmundit që disa orë para ndeshjes

Saturday, 15 June 2024 19:56
 

Tifozët e Kombëtares shqiptare kanë pushtuar sot Dortmundin teksa janë duke u bërë gati për ndeshjen Itali-Shqipëri. Të gjithë janë mbledhur që në orët e para të paradites në grupime të mëdha me këngë e me valle duke ndezur atmosferën e duke e bërë që ndeshja të luhet si në shtëpi për djemtë e Silvinjos.

 

Dhe kjo kuptohet qartë nga pamjet e mëposhtme, ku tifozët janë mbledhur në qendër të qytetit dhe si në dallgë e madhe e kuqe janë nisur drejt stadiumit ku në orën 21:00 do të luhet ndeshja.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...