Si nisi konflikti/ Tifozët anglezë provokojnë me flamurin kuqezi, serbët i vënë flakën, ndërhyjnë shqiptarët

Diel, 16 June 2024 20:40
 
 

Vetëm pak orë përpara ndeshjes hapëse të Anglisë kundër Serbisë, një sherr i dhunshëm ka ndodhur mes tifozëve të cilët do të ndjekin ndeshjet e Euro 2024.

Në sherr janë përfshirë tifozë britanik, serbë dhe shqiptarë. Nga sa raportohet nga mediat e huaja, tifozët anglezë kanë provokuar tifozët serbë me flamurin e Shqipërisë. 

 

Në ato momente tifozët serbë i kanë vënë zjarrin flamurit kuqezi. Në ato momente kanë ndërhyrë edhe shqiptarë.

 

Për fat të mirë, policia ka ndërhyrë në kohë, duke mos lejuar përshkallëzimin e këtij konflikti.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...