Solidaritet i mrekullueshëm/ Banorët e "Unazës së Re": Gati të strehojmë 200 persona të prekur nga tërmeti

E mërkurë, 27 November 2019 10:06

Familjet dhe banoret e Unazes se Re kanë ndërmarrë një nismë të jashtëzakonshme. Ata kanë vënë në dispozicion një ndertese 5 kateshe per c'do familje e banor te pastrehe nga tërmeti. Kjo ndërtesë mund të strehojë deri në 200 persona.

Postimi i plotë

Ne familjet dhe banoret e Unazes se Re, ne solidaritet te plote me situaten e post-termeteve, veme ne dispozicion kete ndertese 5 kateshe per c'do familje e banor te pastrehe nga termeti sidomos per zonen e Durrsit e te Thumanes por jo vetem!

Godina e banimit ka kapacitet banimi per rreth 200 persona, eshte 5 kateshe me uje, drita, e kushte higjeno sanitare shume te mira, eshte afer 1 deri 3 minuta stationeve te autobuseve, urban e interurban.

Spitali Ushtarak eshte vetem 15 minuta larg ne kembe nga godina.

Godina e banimit ka dhe ambient magazinie.

Godina e banimit gjendet 100-m sapo hyne ne Unaze te Re krahu i djathe te Sheshi Shqiponja.

Ne banoret e Unazes se Re bashke me Aleancen per Teatrin marim persiper strehimin e te pastreheve pa afat deri ne nje zgjidhje te dyte!

Bashke me Aleancen per Teatrin do t'ju sigurojme ushqime rroba batanije dysheke e c'fare tjeter ju nevojitet per ta kalur me sa me pak dhimbje kete situate te veshtire!

C'do familjee banor i demtuar nga termeti mund te na kontaktoje jemi ne dispozicion 24 ore per Ju. SHPERNDAJE SA ME SHUME!

Modifikuar më E mërkurë, 27 November 2019 10:28

1 koment

  • Përgjigju Zhaneta Spahaj

    Keto jane lajme qe na ngrohin zemren ne kete situate te rende...Shqiptari duhet te tregoj vete i pari solidaritetin me njerezit e demtuar materialisht dhe fizikisht nga termeti, e keshtu e ndihma e botes shtohet dhjetefish...Secili nga ne duhet ta mendoj vehten e familjen ne gjendjen e te prekurve nga termeti qe te ndihmoj qofte edhe pak per te lehtesuar dhimbjen pa fund qe do lere trauma te renda sidomos ne jeten e femijeve!!

    E mërkurë, 27 November 2019 19:29 komentuar nga Zhaneta Spahaj

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!