Lori Hoxha flet për tërmetin e 26 Nëntorit: Ndihem e pafuqishme

Hënë, 02 December 2019 15:57

Ditët e fundit për vendin tonë kanë qenë një makth, nga i cili nuk po zgjohemi dot.

Tërmeti shkatërrues u mori jetën 51 personave dhe mbi 900 të tjerë u plagosën.

 

Në këto ditë dhimbja është e madhe dhe të gjithëve na ka prekur situata.

Mes tyre edhe Lori Hoxhën e cila pavrësisht se ndodhet në Londër mendjen e ka pasur në Shqipëri pasi këtej ka edhe familje.

Blogerja ka reaguar nëpërmjet një postimi në Instagram dhe tregon se ndihet e bekuar që ka pranë njerëzit e saj të dashur.

Me një foto të Sarës dhe dy vogëlushëve të saj, Lori ka zgjedhur të shkruajë disa fjalë që të bëjnë të reflektosh në këto ditë të vështira.

“Ju uroj të gjithëve një dhjetor të qetë e të gëzuar. Ndihem shumë e bekuar që kam njerëzit e zemrës pranë, shëndoshë e mirë. Shumë prej nesh nuk e patën atë fat, ndaj falenderoj Zotin çdo ditë. Ndihem e pafuqishme ndaj çdo gjëje që po ndodh, por lutem (e jo vetëm) që situata të lehtësohet dhe mund të gëzojmë aq sa mundemi jetën që kemi fatin të kemi”, shkruan ajo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!