Pas “JOQ Albania”, mbyllet një tjetër media kritike, Dosja.al

Hënë, 02 December 2019 19:39

Censura është vendosur mbi portalin Dosja.al. Kjo gjë është bërë e ditur nga drejtuesit e saj. Kujtojmë se jo më larg se sot, kryeministri Edi Rama vazhdoi më kërcënimet ndaj mediave duke u shprehur se do u bënte atë që nuk ia rrokte as imagjinata.

Sipas drejtuesve të Dosja.al, shkak për bllokimin është bërë përdorimi i një fotoje të këngëtarit Ylli Baka, të drejtat e të cilit pretendohet se i ka “Acromax Media Group”.

Bëhet fjalë për një foto të kapur në një hapësirë publike të personazhit në fjalë.
Acromax pretendon se ka të drejtat e këtij personazhi edhe kur ai del në rrugë.

“Kërkesa e acromax për të hequr foton e Ylli Bakës, është refuzuar me të drejtë nga Dosja.al, pasi nuk kishte shkelje të së drejtës së autorit. Mirëpo Anxhela aber, me mundësinë e pafundme që i jep një pushtet i pashpjegueshëm, kur informacioni është më i domosdoshëm se kurrë, arriti të mbyllë këtë portal duke bindur hostin për shkelje e cila nuk është bërë.”-shkruan drejtuesi i Dosja.al Enton Abilekaj.

***

Acromax është kompani e themeluar në vitin 2007 dhe e regjistruar në Hamburg të Gjermanisë. Pronarët e saj janë Aldor Nini dhe Anxhela Faber.

Nëpërmjet kësaj kompanie, mafia në pushtet dhe bijtë e saj që perfitojnë nga pushteti, perpiqet të kontrollojë dhe të heshtë të gjitha zerat kunder dyshes Rama- Veliaj, nëpërmjet bllokimit në Facebook dhe ne Youtube të të gjitha videove që kanë për synim të tregojnë aktivitetin e dyshes mafioze.

Pervec ushtrisë elektronike që punon në Tiranë të paguar nga kuptola, që raportojnë të gjitha faqet e FB qe shkruajnë kundër pushtetit, duke mbyllur faqe facebooku dhe duke sharë e pështyre me pagesë, këdo që del kundër, tashmë kanë kaluar në fazen e bllokimit me ligj. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!