Njoftim me rëndësi për amerikanët që duan të nisen nga Shqipëria, priten 2 avionë .

Hënë, 30 Mars 2020 10:07

Ambasada amerikane ka njoftuar sot shtetasit amerikanë që këkrojnë të kthehen ën vendin e tyre se janë dy mundësi për tú larguar me avion nga Shqipëria dhe ka dhënë detajet për të interesuarit.

Kujtojmë se mjaft shtetas amerikanë punojnë e jetojnë në vendin tonë dhe kanë mbetur në vendin tonë prej disa javësh, që pas pezullimit të fluturimeve në të gjitha vendetg e prekura nga koronavirusi.

Ambasada amerikane njofton se “ka mësuar për dy fluturime të mundshme me karta që mund të udhëtojnë këtë javë në qytetet e Europës ku pasagjerët mund të lidhen me fluturimet komerciale në Shtetet e Bashkuara.

Detajet ende po dalin. Nëse jeni qytetar amerikan dhe doni të niseni nga Shqipëria, dërgoni një email sot, para orës 10:00 (koha e Shqipërisë) në This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; Për më shumë informacion, klikoni këtu: https://bit.ly/2”WPULbj

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!