Jo një, por dy gjyshe nga Durrësi, heroinat që i mbijetuan koronavirusit

Hënë, 30 Mars 2020 11:02
Jo vetëm nën Haxhireja 80 vjeçare nga Durrësi i ka mbijetuar koronavirusit dhe ka dalë shëndoshë e mirë nga spitali, por edhe tjetër “heroinë” më e madhe në moshë se ajo, 85 vjeçe, është shëruar.

Gruaja e panjohur , edhe ajo nga Durrësi, ka dalë më herët dhe pasi ka qëndruar mbi dy javë në spital, ka dalë e shëruar.

Të dyja gjyshet e forta e kanë përballuar me sukses sëmundjen e rëndë dhe e kanë lënë Infektivin, pasi kanë marr me vete urimin e dhjetëra mjekëvë që iu shërbyen atje në ditët e vështira, për një jetë shumë të gjatë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!