“Faleminderit Shqipëria”- Aktorja e famshme reagon pasi vendi ynë dërgoi mjekë në Itali dhe publikon foton: 30 vite më parë …

Hënë, 30 Mars 2020 13:55

Aktorja Sharon Stone ka falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italinë duke i dërguar mjekë dhe infermierë në një periudhë kur shteti fqinj ndodhet në një situatë tepër të vështirë.
Në një postim në Instagram, ylli i Hollywood kujtoi momentin kur Italia i erdhi në ndihmë gjatë eksodit të madh në vitet ’90, duke publikuar një foto të një anije të mbushur me shqiptarë.
Ajo u shpreh se 30 vite më parë Italia i erdhi në ndihmë Shqipërisë ndërsa sot është Shqipëria që po e ndihmon.
“30 vite më parë Italia i ndihmoi ata. Sot Shqipëria po dërgon doktorë dhe infermierë për të ndihmuar Italinë. Faleminderit Shqipëria me gjithë zemër,”- shkroi Sharon.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!