Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit nis protestën, ambasadorja amerikane shkon në Kryeministri

E mërkurë, 20 May 2020 19:16

Ndërkohë që në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ka nisur protesta e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar në ndërtesën e Kryeministrisë.

yuri kim

Ambasadorja pritet të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama, me të cilin zhvilloi gjithashtu një bisedë një ditë më parë.

Ambasada amerikane në vendin tonë nuk ka lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me shembjen e ndërtesës së Teatrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!