Maturantët nisen në këmbë nga Kamza drejt Ministrisë: Mos na digjni pasaportën e së ardhmes

Diel, 14 June 2020 13:06

Maturantët janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit dhe jo vetëm gjimnazistët nga Tirana. Protestuesit e nisur nga Kamza në këmbë deri tek Ministria ku mbajnë pankarta në duar. Në pankarta shkruhet “Mos na digjni pasaportën e së ardhmes!”, “Dikur ëndërroje mjekësinë, sot ëndërroj Lopedinë”.

Në protestën e zhvilluar të shtunën maturantët i vendosën edhe një ultimatum ministres Besa Shahini, duke deklaruar se në rast se nuk ka rivlerësim atëherë do të bojktojnë provimet e tjera të maturës. Sakaq po të shtunën përveç protestës në Tiranë maturantët zhvilluan protesta edhe në disa qytete të tjera.

 

Sot protesta do jetë vendimtare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...