Matura Shtetërore/ Ja nota që keni marrë në provimin e gjuhës së huaj

Saturday, 20 June 2020 19:36

Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar notat e provimit të parë të Maturës Shtetërore që ishte ai i gjuhës së huaj.

Maturantët në kushte pandemie arritën të realizonin të gjitha provimet teksa kishin kontestime për atë të Gjuhë Letërsisë tek i cili sipas tyre kishte disa pyetje pa logjikë dhe jashtë programit mësimor.

 
 

Ja notat e gjuhëve të huaja:

 
 
 

https://drive.google.com/file/d/1czi5bIOg8QkgDWHMltJ6A9H9gqSig3va/view?fbclid=IwAR09Zz9YR-WgCIrPwO-mGbLxIB13lLdpwOcGIpcFK8WXZHDELjZYCNwlf8g

 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

Kronikë

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të mëngjesit, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3 i...