Futet në intubim mjeku i sëmurë me COVID-19, përkeqësohet gjendja

Hënë, 29 June 2020 10:59

 

Një mjek i Hematologjisë, A.P, 57 vjeç, i prekur nga COVID-19 dhe shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, është përkeqësuar papritmas nga sëmundja.

Kolegët e tij e kanë futur në intubim, pasi ditët e fundit gjendja e mjekut ka ardhur duke u rënduar.

Në Spitalin Infektiv gjenden të shtruar 84 pacientë dhe vazhdon të ketë shtrime të tjera pacientësh të sëmurë nga koronavirusi.

Reparti i Hematologjisë në QSUT është prekur më shumë nga infeksioni i koronavirusit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!