VIDEO/ 12 gjoba e 9 pezullime patentash, kontrollet e policisë gjatë natës, ndëshkohen ‘pilotët’

Diel, 19 July 2020 08:48

Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle gjatë natës në aksin Sauk-TEG duke evidentuar një sërë shkeljesh. Sipas policisë, për katër orë janë 9 patenta të pezulluara për shpejtësi tej normave, që varionte deri në 162 km/h dhe 12 gjoba.

Policia shkruan në faqen zyrtare në “Facebook” se drejtimi i mjetit në këtë mënyrë është i pa pranueshëm dhe vrastar dhe bën apel për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor.

 
 

Njoftimi i plotë:

 
 
 

Vijojnë kontrollet????????? parandaluese për aksidentet rrugore, në rrugët të cilat janë evidentuar me risk, për shkak të shpejtësisë ?dhe manovrave të rrezikshme që kryejnë drejtuesit e mjeteve.
152 km/h – 162 km/h në aksin Sauk – Teg, prej orës 20:00 deri në 24:00, ??????kur fluksi i mjeteve në lëvizje është pothuaj i plotë

 
 

Guxim! Vetëbesim i tepruar! Apo papërgjeshmëri ndaj jetës? Cilado qoftë arsyeja, drejtimi i mjetit në këtë mënyrë është i pa pranueshëm dhe vrastar????.
Nga verifikimet dhe monitorimet me matësin e shpejtësisë ????, në 4 orë, janë konstatuar dhe pezulluar 9 patenta për shpejtësi ?mbi normat e lejuara, si dhe janë marrë 12 masa administrative për shpejtësi por pa masë plotësuese atë të tërheqjes së patentës
Shpejtësi që varionte deri në 162 km/h ??, rrezik potencial për të shkaktuar ngjarje rrugore???? dhe pasoja fatale për jetën e drejtuesit, pasagjerëve, por edhe përdoruesve të tjerë të rrugës.
Rruga ????është e te gjithëve, rregulli vlen njësoj.
Shpejtësia??, alkooli, garat, të presin rrugëtimin e jetës????.
Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor, mos u bëni statistike rrugore????.
Familja???? ka nevoje për ju, patenta ju duhet, ajo është mjet jetik, mos ja dorëzoni policit por shfrytëzojeni për të mirën e vetes dhe familjes dhe këtë e arrini vetëm me respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor.

 
 

Modifikuar më Diel, 19 July 2020 08:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...