80 trëndafila të bardhë për ditëlindjen. Presidenti uron ikonën e kinemasë shqiptare, Reshat Arbana

Tuesday, 15 September 2020 19:10

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot për 80-vjetorin e lindjes aktorin e njohur Reshat Arbana. Në një mesazh në Facebook, Presidentit shprehet se Reshat Arbana e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare, duke u kthyer në një nga aktorët më të dashur popullorë për të gjitha brezat.

“Shumë urime Nderit të Kombit dhe skenës shqiptare, mjeshtrit të papërsëritshëm të aktrimit, Reshat Arbana, në 80-vjetorin e Tij të lindjes! Origjinal në çdo rol dhe frymëzues në çdo interpretim, me zë kumbues, talent të jashtëzakonshëm artistik dhe falë një personaliteti të rrallë që rrezaton fisnikëri, Reshat Arbana e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare, duke u kthyer në një nga aktorët më të dashur popullorë për të gjitha brezat.

 

Me padurim presim ta rishohim në role të reja! Për Reshat Arbanën do të ketë vetëm pranvera!”,– shprehet Presidenti Meta në mesazhin e tij.

Kreu i shtetit i ka dërguar ikonës së kinematografisë shqiptare një buqetë me 80 trëndafila të bardhë.

https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/Reshat-arbana-1-300x211.jpg 300w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/Reshat-arbana-1-768x539.jpg 768w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/Reshat-arbana-1-750x527.jpg 750w" alt="" width="850" height="597" class="alignnone size-full wp-image-1166524" style="box-sizing: border-box; margin: 5px 20px 1.25em 0px; padding: 0px; border: 0px; font: inherit; vertical-align: middle; max-width: 100%; height: auto;" data-pin-no-hover="true" />

https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/trendafila-200x300.jpg 200w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/trendafila-682x1024.jpg 682w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/trendafila-768x1152.jpg 768w, https://kohajone.com/wp-content/uploads/2020/09/trendafila-750x1125.jpg 750w" alt="" width="853" height="1280" class="alignnone size-full wp-image-1166528" style="box-sizing: border-box; margin: 5px 20px 1.25em 0px; padding: 0px; border: 0px; font: inherit; vertical-align: middle; max-width: 100%; height: auto;" data-pin-no-hover="true" />

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...