Kaq lekë do të jetë çmimi i naftës sot deri më 21 mars: Vendimi i Bordit të Karburantit

E mërkurë, 16 Mars 2022 10:09

 

Bordi Kombëtar i Administrimit të Karburantit ka njoftuar se nga dita e sotme, 16 mars derimë 21 mars, çmimi i përcaktuar i naftës në vend do të jetë 203 lekë për litër.

Ky çmim shënon sërish një ulje në krahasim me ditët e shkuara, kur qeveria vendosi të ndërhyrjë dhe të fashitë protestat popullore që shpërthyen në vend.

Dje, çmimi i naftës dhe benzinës ishte 211 lekë për litër kurse i gazit 93 lekë për litër

Modifikuar më E mërkurë, 16 Mars 2022 14:33
Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...