×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Takimi Rama-Cipras u shty, por të martën vjen ministri grek

Premte, 06 Prill 2018 21:46

Pa kaluar një javë nga vizita e fundit, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias vjen sërish në Tiranë. Vizita e kryediplomatit grek do zhvillohet ditën e martë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke.

Pavarësisht dështimit të takimit të dy kryeministrave në Korçë për Pashkët Ortodokse, Edi Rama dhe Aleksis Tsipras, bisedimet midis Shqipërisë e Greqisë vazhdojnë të jenë intensive. Për këtë arsye ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias do të vijë sërish të martën në Tiranë. Pa kaluar një javë nga vizita e fundit, kryediplomati grek do jetë përsëri në kryeqytetin shqiptar.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke. Sipas tyre vizita e Kotzias do të jetë në kuadrin e një turneu dy ditor në disa vende të të Ballkanit. Ministri i Jashtëm grek do të vizitojë për dy ditë Shqipërinë, Kosovën, Serbinë e në fund Shkupin. Takimi i fundit me ministrin shqiptar Ditmir Bushati nuk pati rezultatet, kjo pasi Kotzias vuri kusht që në tryezën e bisedimeve të mos përmendje termi Çamëri.

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 21:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...