Një lajm i mirë vjen për Kosovën, e cila tashmë njihet edhe në hartën e Apple. Plot 197 mijë…
Nga Dr.Qamil Dika TESTIMI FALAS I MESUESVE PER COVID 19 PARA SE TE FILLOJE VITI I RI SHKOLLOR, DOMOSDOSHMERI DHE…
Për të katërtën ditë po vijon zjarri në pyjet me pisha të buta në zonat e thella  të Roskovecit e…
Eshtë mbyllur sërish kufiri në Kapshticë. Pala greke ka pezulluar punën pasi është plotësuar kuoto prej 300 personash që mund…
Edhe një mjek tjetër ka humbur betejën me COVID-19. Dr. Mynafir Beshiri ka ndërruar jetë mbrëmë, ka njoftuar Oda e…
DASHI Mirëmëngjes. Ju keni një mijë letra në duar për të siguruar suksesin. Do të përfundoni një projekt tepër të…
Kuota prej 300 hyrjesh nga Greqia ka bërë që në pikën kufitare të Kapshticës të rifillojnë problematikat dhe të rikthehen…
  Mjeku Arjan Mezini i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 deklaron se Shqipëria teston pak. Kjo sipas tij ka…
Deklarata e Kryeministrit grek, Kyrjakos Mitsotakis, në Parlament, ku foli për një zgjerim me 12 milje të hapësirës territoriale të…
Fakulteti i Drejtësisë ka publikuar listën e renditjes së aplikantëve të raundit të parë për një master shkencor 2020- 2021.Gjithsej…
Greqia ka shtyrë masat kufizuese ndaj COVID-19 duke përfshirë edhe mbylljen e kufijve. Kufiri me Shqipërinë do të jetë i…
  Popullsia e Shqipërisë pritet të shënojë ndryshime të mëdha në strukturën e saj në dekadat në vijim. Pesha e…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...