Policia ka arrestuar gjashtë persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi u zbuluan teksa po përpiqeshin që të…
Shtimi i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri,ka bërë që policia të intensifikojë kontrollet për ruajtjen e masave kundër…
Në Shqipëri, rastet e reja me COVID 19 shënuan sot një tjetër pikë kulmore me 69 të infektuar në 24…
  Skandal në Krujë!Një mjek dhe gruaja e tij refuzojnë karantinimin, edhe pse kjo e fundit rezultoi pozitive 2 javë…
Tirana International Airport njofton se sot zyrtarisht kanë filluar fluturimet me BE dhe vendet jo anëtare të BE. Fluturimet e…
Nga DW Nga dita e sotme, 15 qershor, kufijtë e brendshëm të BE do të hapen gati plotësisht. Po si…
Edhe gjatë 24 orëve të fundit ka patur një rritje të numrit të të infekturave me Covid në vendin tonë.…
  Pas tre ditë protestash, 32 mijë maturantë do të rikthehen sot në bankat e shkollës për provimin e tretë…
Maturantët janë mbledhur para Ministrisë së Arsimit dhe jo vetëm gjimnazistët nga Tirana. Protestuesit e nisur nga Kamza në këmbë…
Prej më shumë se një jave, numri i Covid 19 në vendin tonë është duke u rritur, ndërsa gjatë 24…
Në 24 orët e fundit në Krujë janë konfirmuar edhe 22 raste të tjera me koronavirus. Mësohet se bëhet fjalë…
Pas protestave dhe kërkesave të maturantëve të pakënaqur me testin e Gjuhës dhe Letërsisë ka ardhur edhe në reagim nga…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!