Presidenti, Ilir Meta i ka akorduar titullin "Mjeshtër i madh" personalitetit të shquar të sportit, Sulejman Demollari, me motivacionin “Në…
Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Ministria e Drejtësisë kanë nisur procedurat për ekstradimin në Shqipëri të Arbër Çekajt, pronarit…
Një minator ka humbur jetën gjatë punës në minierë. Viktima është minatori Medi Hidri 60 vjeç. Aksidenti i ka marrë…
Është regjistruar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dosja për hetimin e ish-kryeprokurorit Adriatik Lalla, mbi të cilin rëndojnë…
Ka shumë ditë që katër tenda me familje shqiptare janë vendosur në rrugën “Étienne Billères” të komunës Haute-Garonne në Francë.…
Si çdo mëngjes, në rrugët e qytetit të Kukësit, një qytet me afro 25 mijë banorë, në një nga rrugët…
Në Athinë po zhvillohet takimi i dytë i ministrave nga vendet e grupit të Vishegradit dhe 4 vendeve të Ballkanit…
22 vjeçari shqiptar Alfred Ndoja është i riu shqiptar që u ekzekutua mbrëmjen e 9 Majit në Siena të Italisë…
Çmimi mesatar i ujit në të gjithë vendin në katërmujorin e parë të vitit ishte 17 për qind më i…
Telefonat celularë dhe interneti kanë krijuar mundësi të reja për ofrimin e shërbimeve financiare. Kjo pasi teknologjia smartphone ofron një…
Mira Halili, nëna e Marvi Halilit, të riut që u vra pak kohë më parë për një karikues telefoni, ka…
Deputeti i partisë Demokratike Xhemal Gjunkshi ka denoncuar para pak minutash në rrjetin social FB rastet e vjedhjeve pa masë…

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!