Policia ka arrestuar katër persona pasi akuzohen për përfshirje në një grup të tregëtimit të kokainës në zona të ndryshme…
Niveli ende i lartë i kredive me probleme, që në fund të 2017-ës arriti në 13.2% po kushtëzon  huadhënien e…
Verifikohet personi i filmuar nga kamerat e një karburanti pranë vendit ku u gjet kufoma e djegur brenda një makine…
Pothuajse një në pesë persona në Bashkimin Evropian (BE) është 65 vjeç ose mbi këtë moshë. Sipas statistikave të bëra…
Debati për teatrin gulon akoma dhe takime të shpeshta ka ndërmarr ‘ Aleanca për Teatrin’ si dhe SASE (Sindikata e…
Banorët e Tiranës nuk ngurrojnë për të marrë një hua, si për të blerë një shtëpi, apo edhe për qëllime…
Data 23 qershor e vitit 2011 ishte një ditë e shënuar në karrierën e gjatë të gjyqtarit Fatmir Hoxha. Pas…
Një 42-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor ku janë përfshirë disa makina. Ngjarja ka ndodhur të…
Shqipëria nuk ka treguar asnjë përmirësim në 2018, sipas Indeksit të Brishtësisë (FSI), përpiluar nga Fondi për Paqe, duke u…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani mbrëmjen e së hënës ku si pasojë e përplasjes së dy trenave,…
Miratimi dhe hyrja e menjëhershme në fuqi nga data 5 maj e në vijim e listës së re të barnave…
Biznesmeni Xhevat Vataksi, i cili mbeti i plagosur me armë zjarri në fshatin Darragjat, në afërsi të rrugës Shkodër-Velipojë, nuk…

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!