×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një plagosje me armë ka ndodhur në Vlorë në mes të ditës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “29 nëntori”, ku…
Ish kryeministri Berisha, ka reaguar në lidhje me videokonferencën që pati mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë Rama me minatorët…
Nuk i kishte kthyer borxhin, prandaj e futi në makinë pa dëshirën e tij. Kjo është arsyeja  pse 30-vjeçari u…
Këto pamje janë marrë nën ZRPP e Pogradecit, ku sot u regjistrua një incident që nuk ishte aq i thjeshtë: …
Temperaturat gjatë ditës së dielë pritet të sillen prej 17 deri 21 gradë Celcius. Gjatë tërë ditës pritet të ketë…
Ditën e premte Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që…
Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Kamëz, ku ka humbur jetën një i moshuar. Ngjarja ndodhi pranë rrugës…
Autostrada Tiranë-Durrës është lënë në mëshirë të fatit. Prej disa muaj në media është shkruar për gropat e mëdha në…
Është arrestuar nga policia italiane Grabova Theodhori, 25 vjeçari shqiptar  që grabiti pronarin e një lokali të njohur në Itali.…
Minierat  vazhdojnë të marrin jetë njerëzish. Vetëm fundjavën që lamë pas u shënuan dy viktima në minierat e Cerujës dhe…
Franca, edhe pse një vend demokratik mbylli në 2017, 275 fëmijë në qendrat e paraburgimit. Për këtë, ajo është dënuar…
Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj ish-kreut të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi. Siç bëhet me dije, shtyrja e gjyqit ka…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...