×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Më shumë se tre muaj më parë kryeministri Rama premtoi se në spitalet onkologjike nuk do të mungojmë më, medikamenti…
Viktima e vrasjes me armë zjarri të ndodhur në Tiranë mbrëmjen e sotme mësohet se është 28 vjeçari Mario Majollari.…
Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Mësohet se një person rreth 40 vjeç është…
36 vendime gjyqësore të shtetit shqiptar në favor të tij dhe qytetari ende nuk ka marrë pronën e tij Në…
Një shqiptar 49-vjeçar në Berra, në provincën e Ferrara, humbi jetën pasditen e sotme, ndërsa punonte në një kantier ndërtimi…
Një shqiptar në Itali ka rënë në pranga, pasi kërcënoi me thikë të dashurin e ish-gruas. Sipas mediave italiane ngjarja…
Në Nartë 264 ha sipërfaqe ujore janë kthyer në truall nëpërmjet dokumenteve të falsifikuara duke kthyer në përfitues të një…
Prokuroria e Kukësit, krahas hetimit që ka nisur për 23 protestuesit në Rrugën e Kombit, po heton edhe veprimet e…
Një ngjarje shumë e rëndë ndodhi sot në Suharekë, ku një 17-vjeçar ka humbur jetën ndërkohë që kushëriri i tij…
Shefqet Kastrati, pronar i një prej kompanive kryesore të naftës në Shqipëri dhe krye-konçensionari i Rrugës së Kombit, ka marrë…
Policia në qytetin e Velletri të Itali ka bastisur apartamentin e një familje shqiptare në Latina që përdorej si bazë…
Një djalë nga fshati Dardhas i Pogradecit i ka dhënë fund jetës duke u vetëvaruar në pemë. Viktima më inicialet…

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...