×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Në Sopot të Delvinës janë sekuestruar rreth 115 kg mish që tregtohej jashtë kushteve të higjenës. Trupa e inspektimit të…
Artur Lusha, një 32-vjeçar nga Kamza, ka qëndruar 6 muaj padrejtësisht në paraburgim, para se çështja ndaj tij të pushohet…
Rovena Gashi, ish Drejtoresha e Marëdhënieve Juridiksionale me Jashtë dhe e Dekriminalizimit si edhe bashkëshorti I saj Dritan Gina, ish…
Ish- kryeministri Sali Berisha ka postuar një video në Facebook ku tregohet se si edhe në Honduras i është vënë…
 Përfundimi në të cilin ka dalë analisti  Fatos Lubonja është se protesta e kuksianëve për Rrugën e Kombit si dhe…
Gazetari i njohur dhe pronari i televizionit “Zjarr tv”, Ismet Drishti është sulmuar me leva mbrëmjen e djeshme nga persona…
Ndryshe nga vitet e kaluara, parada Tirana Gay (P) Ride do të zhvillohet më 13 maj. Aleanca LGBTI ka njoftuar…
I ftuar në “Syri.net” përfaqësuesi i shoqërisë civile, Andi Tepelena është shprehur se trau që vendosi Rama në Rrugën e…
Gati 2 miliardë euro qarkullojnë jashtë sistemit bankar në Shqipëri, ç[ka shënon rritjen e informalitetit në ekonomi. Kjo shumë është…
Monedha e përbashkët ka hyrë në një trajektore rënëse, duke humbur dhe fitimet që mori dy javë më parë. Sipas…
2 punonjës të ZRPP (Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme) janë vendosur në hetim nga prokuroria e Gjirokastrës. 2…
Një foshnjë ndërroi jetë ditën e djeshme në spitalin e Tiranës. Policia njoftoi se foshnja A.I, që humbi jetën ishte…

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...