Sot, nata e parë e Festivalit të 58-të në RTSH, publikohet radhitja e këngëve

E Enjte, 19 December 2019 09:26

Është bërë publike edhe radhitja e këngëve në netët gjysmëfinale të Festivalit të TVSH-së.

Edicioni i 58-të do të nisë me 19 dhjetor, me 20 dhe me 22 dhjetor, kjo e fundit finalja kur edhe dihet fituesi.

Sot janë bërë të ditura edhe këngët dhe radhitja e performancave në të dy netët finale. Nga 20 këngë, dhjetë kalojnë në finale, ndërsa trofeu i shkon vetëm më fatlumit që më pas përfaqëson Shqipërinë në Eurovision Song Contest 2020 në Holandë.

Sivjet konkurrenca është e fortë dhe Festivali i Dhjetorit është përkujdesur të sjellë edhe emra ndërkombëtarë si mysafirë special në festival. Tanimë po përflitet për një fitore të Elvana Gjatës, por edhe Arilena Ara, Kanita e Era Rusi kanë këngë të jashtëzakonshme që mund të befasojnë. 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...