Yll Limani sjell këngën e re “Engjej”, video e regjistruar në Tiranë

Diel, 29 December 2019 10:13

Këngëtari i njohur shqiptar nga Kosova, Ylli Limani, ka prezantuar para publikut projektin më të ri muzikor.

 

“Engjej” mban titullin kënga e tij e re, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale me një video të bërë në qendrën e Tiranës, të veshur me drita në prag të ndërrimit të viteve. Muzikën dhe tekstin e ka realizuar vet këngëtari, nën producimin e Fatjon Miftarit (Diverce Music).

 
 

Ndërkohë, për miksimin dhe masterizimin është përkujdesur Lorenc Aliaj. Ky videoklip atraktiv i është besuar produksionit Onima, me të cilin artisti punon që një kohë të gjatë.

Kënga për disa orë ka shkuar rreth 300 mijë klikime. Ky duket të jetë projekti i fundit i Yllit i lancuar në 2019, pasuar me plot këngë të tjera që solli përgjatë këtij viti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!