Arrestohet aktori i Joker

Saturday, 11 Janar 2020 15:43

Joaquin Phoenix, një ndër pretendentët kryesorë për çmimin Oscar, i nominuar për çmimin “Aktori më i mirë” në Akademinë Oscar që do të mbahet në muajin shkurt, është arrestuar nga policia.

Mediat e huaja shkruajnë se aktori 45 vjeçar është ndaluar nga policia, pasi ai u bë pjesë e protestës në Washington për ngrohjen globale, pjesë e cilës janë edhe shumë emra të tjerë të njohur të Hollywood si Jane Fonda, Susan Sarandon apo Martin Sheen.

Ylli i “Joker” është fotografuar teksa bën rezistencë para uniformave blu, të cilët i thonë atij të largohet nga zona e protestës. Duket se ky veprim i Joaquin është bërë shkak që policia të ndalojë fituesin e Golden Globe.

Protesta për Ndryshimet Klimatike, tashmë bëhet çdo të premte që prej tetorit të 2019, dhe kësaj kauze i janë bashkuar shpesh emra të njohur të showbiz botëror.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!