Rexhep Shahu Libri i zi, libri më i zi kundër shqiptarëve, ose libri i ankthit serb, siç shkruan Izet Duraku,…
Nga historiku i Shqipërisë në Eurovizion Për të tretin vit radhazi Shqipëria kaloi në natën finale të Eurovizionit. Pas Olta…
Ish aktori kolonjar i “Portokallisë” do të jetë drejtori i ri i Teatrit të Kukullave. Erjon Isai, pas tërheqjes nga…
Deborah Xhako është këngëtarja më e re shqiptare që pritet të ngjisë majat e karrierës muzikore në Itali. Falë zërit të…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka gjetur rastin për të dalë edhe një herë në televizor, duke shfrytëzuar…
Artistët kanë përshkallëzuar veprimin e tyre dhe dje nisën mbledhjen e firmave kundër shembjes së Teatrit, duke ia bashkangjitur peticionit…
Pak ditë pas mbajtjes së festivalit evropian, ‘Eurovizion’ që këtë vit mbahet në Lisbonë të Portugalisë, janë zbuluar edhe emrat…
Arritje rekord në zyrat e shitjes së biletave për “Avengers: Infinity War”, kapitulli i ri i sagës me regjisor Joe…
Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Teatrit të Kukullave, Monika Lubonja. Në vend të saj është vendosur  një aktor relativisht i…
Një grup artistësh e qytetarësh kundër vendimit të qeverisë për prishjen e godinës së teatrit, do të organizojë sot, më…
Asgjë nuk po funksionon siç duhet. Pseudoreforma e ministres së kulturës po jep frutet e veta. Të ndërrosh vetëm drejtorin…
Agim Doçi e Edmond Zhulali rikthehen përsëri në Eurovizion pas suksesit të parë me Anjeza Shahinin. Pas pesë vjetësh ata…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!