Daçiç vazhdon fushatën intensive kundër Kosovës

Hënë, 25 November 2019 12:55

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se Serbia nuk po bën fushatë kundër tërheqjes së njohjeve të Kosovës por dëshiron ta detyrojë Prishtinën të bëjë kompromis.

“Ata nuk do të bëjnë kompromise, thonë se na kanë njohur 116 vende. Tani, le të shohim se sa e kanë njohur atë? Ne po i detyrojmë ata të bëjnë ndonjë kompromis”, tha Daçiq për TV Happy.

Mediat në Serbi raportuan të premten se shteti i radhës që ka tërhequr njohjen e Kosovës është Republika Nauru, kësisoj duke u bërë vendi i 17-të.

Ministria e Punëve të Jashtme në Kosovë pas lajmit kanë thënë se Kosova nuk bën komente për deklarata dhe dokumente që shpallen nga Beogradi dhe që bëhen pasi shteti serb paguan ryshfet për to.

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    Achat Ligne Xenical buy cialis canada Propecia Hair Loss Treatment For Women cialis pills Z Pak Zithromax

    Saturday, 11 Prill 2020 00:51 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!