Formimi i qeverisë së re, ambasadori i SHBA Kosnett: Urime, të punojmë për të ndihmuar Kosovën

Hënë, 03 February 2020 18:41

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar qeverinë e re të formuar sot pas votimit në Kuvend dhe ka thënë se do të bashkëpunojë me të gjithë aktorët për të ndihmuar Kosovën.


Ai thotë se do të punojë pa përjashtim me të gjitha institucionet, partitë dhe shoqërinë civile për të forcuar drejtësinë dhe prosperitetin, si dhe për të ndërtuar marrëdhënie paqësore shtetet fqinje.

 
 

STATUSI I AMBASADORIT TË SHBA NË KOSOVË PHILIP KOSNETT

Urime për formimin e qeverisë së re. Unë shoh përpara për të punuar me të gjitha institucionet, partitë dhe shoqërinë civile të Kosovës për të forcuar drejtësinë, prosperitetin dhe për të ndihmuar Kosovën të forcojë marrëdhënie paqësore me fqinjët e saj.

Zxaffafhttps://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2020/02/zxaffaf-400x172.jpg 400w, https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2020/02/zxaffaf-370x159.jpg 370w, https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2020/02/zxaffaf-113x48.jpg 113w" sizes="(max-width: 599px) 100vw, 599px" style="box-sizing: inherit; margin: 0px 0px 30px; padding: 0px; font-family: "PT Serif", serif; text-decoration: none; user-select: auto !important; max-width: 100%; height: auto; width: 636.656px;">

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!